Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pozor, čeká nás Den české státnosti, obchody budou mít zavřeno

Šetřicestu.cz 0

Den české státnosti, tedy konkrétněji 28. září je jeden z 8 českých státních svátků, u kterých zákon nařizuje pozměnit otevírací dobu u obchodů s prodejní plochou nad 200m². Obchody, přesahující prodejní plochu nesmějí mít otevřeno a to bez výjimky. Obchodníkům, jenž poruší zákaz a své prodejny v době státního svátku otevřou hrozí až milionové pokuty.

Čerpací stanice

Jako každý rok v tento den, kdy mají všechny větší obchody zavřeno bude otázka stejná: mají čerpací stanice, na kterých se dají nakupovat potraviny a jiné zboží otevřeno? Ano, mají. Na všech čerpacích stanicích bude otevřeno podle běžné otevírací doby a Vy si tak pohodlně můžete natankovat či nakoupit.

Význam 28. září

Jako státní svátek bylo 28. září vyhlášeno dne 24. března 2000 a připomíná nám smrt svatého Václava, jednoho z prvních Přemyslovců, jenž byl po mučednické smrti považován za ochránce a patrona země.

Další státní svátek upravující otevírací dobu

Dalším českým státním svátkem, jenž ze zákona nařizuje obchodníkům neotevírat své prodejny je 28. října – Den vzniku samostatného československého státu.

4.7/5 - (6 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.