Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pozor, čeká nás Den české státnosti, obchody budou mít zavřeno

Šetřicestu.cz 2

Den české státnosti, tedy konkrétněji 28. září je jeden z 8 českých státních svátků, u kterých zákon nařizuje pozměnit otevírací dobu u obchodů s prodejní plochou nad 200m². Obchody, přesahující prodejní plochu nesmějí mít otevřeno a to bez výjimky. Obchodníkům, jenž poruší zákaz a své prodejny v době státního svátku otevřou hrozí až milionové pokuty.

Čerpací stanice

Jako každý rok v tento den, kdy mají všechny větší obchody zavřeno bude otázka stejná: mají čerpací stanice, na kterých se dají nakupovat potraviny a jiné zboží otevřeno? Ano, mají. Na všech čerpacích stanicích bude otevřeno podle běžné otevírací doby a Vy si tak pohodlně můžete natankovat či nakoupit.

Význam 28. září

Jako státní svátek bylo 28. září vyhlášeno dne 24. března 2000 a připomíná nám smrt svatého Václava, jednoho z prvních Přemyslovců, jenž byl po mučednické smrti považován za ochránce a patrona země.

Další státní svátek upravující otevírací dobu

Dalším českým státním svátkem, jenž ze zákona nařizuje obchodníkům neotevírat své prodejny je 28. října – Den vzniku samostatného československého státu.

4.5/5 - (11 votes)
  1. Tomáš Vidman Tomáš Vidman

    Proč nikde neuvádí tě, zda máte dnes 28.9. otevřeno ? Co myslíte tím že se prodejní době může vzhledem ke st.svatku lišit ? To není nikdo schopný info aktualizovat ???Má Váš obchod více či méně než 200 m prodejní plochy ? Také nikde neuvádite ! Děkuji!

  2. Hana Vilišová Hana Vilišová

    Bude mít Primark v Brně otevřeno 28.9.2022?
    Vilišocvá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *