Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nová pravidla pro lékárničky a povinnou výbavu, řidiči ušetří

Tankujkvalitne.cz 0

Zastaví Vás policie. Jedna z prvních myšlenek, která Vás napadne nejspíš bude.. co jsem zase udělal? Dobrý den pane řidiči, silniční kontrola. V tu chvíli Vám dojde, že jste pravděpodobně nic neudělal. Rychlost, blinkr, světla. Vše v pořádku. Když v tom Vás polije studený pot. Nemám doufám prošlou lékárničku. A co vlastně žárovky a pojistky? Kruci, mám tam vlastně rezervu?

Pokud Vás již někdy zastavila PČR, jistě Vám něco podobného proběhlo v hlavě. Nově ale od 1. října 2018 vejdou v platnost nová pravidla pro lékárničky a povinnou výbavu. Ušetří Vám starosti i peníze.

Lékárničky zůstávají

Nově si řidiči mohou nechat i prošlou lékárničku, tedy za předpokladu, že ji doposud nepoužili. Není tedy nutné vyhazovat nepoužitou prošlou lékárničku a kupovat novou. Dokonce některé položky již nebudou povinné. Jedná se konkrétně o trojcípí šátek, náplast s polštářkem a plastovou roušku.

Původně měly zmizet i nůžky. Nicméně tento návrh nakonec neprošel z toho důvodu, že by bylo nutné je nahradit jiným předmětem, jenž by byl schopný přeříznout pásy, nebo například pevnější oblečení, které používají motorkáři. Žádná taková alternativa ovšem nebyla vybrána, tudíž nůžky zůstávají.

Změny v povinné výbavě

Nově ani nemusíte vozit náhradní žárovky a pojistky. Je to vcelku logické. U některých novějších automobilů to již skoro není možné, proto je lepší rovnou zajet do servisu. Navíc co si budeme povídat i starší automobily často nedisponují dostatkem prostoru, který by umožnil snadnou výměnu žárovky a když už ano, tak čerpací stanice najdete na každém rohu. Což v praxi znamená, že koupit žárovku můžete i po cestě do práce v 5 hodin ráno. O pojistkách ani nemluvě.

Navíc pokud máte zaplacenou asistenční službu, která funguje nonstop 24/7, nemusíte vozit ani náhradní pneumatiku a s tím spojenou i výbavu pro montáž a demontáž kola. Stejně tak nemusíte činit ani v případě, že máte sadu na rychlou opravu kola, ovšem tu Vám moc nedoporučujeme, nebudou Vás pak v pneuservisu úplně milovat.

Sečteno a podtrženo

Od 1. října 2018 nemusíte kupovat novou lékárničku, pokud je prošlá a není použitá. Nově nemusíte ani vozit náhradní žárovky a pojistky. Stejně tak není povinné vozit rezervní kolo v případě, že máte zaplacenou asistenční službu, která funguje 24/7, případně pokud máte sadu na rychlou opravu kol. Ve finále tedy ušetříte.

Jak můžete za automobil ušetřit více?

Zapisujte si tankování pomocí našeho serveru Tankujkvalitně.cz. Více se o něm můžete dočíst v našem starším článku.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *