Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Změna metriky vývoje cen paliv

Tankujkvalitne.cz 0

Od dnešního dne server Tankujkvalitně.cz používá novou metriku ukazatele vývoje cen paliv. Je podle nás přesnější a lépe promítne povědomí o změně cen, které aktuálně padají strmě dolu.

Pokud teď trochu tápete, jedná se o zelenou šipka pokles červenou šipka stoupání a šedou šipka stagnace šipku vedle aktuální ceny paliva ukazující pokles, stoupání či stagnaci ceny paliv.

Původní ukazatel fungoval na tom principu, že jsme porovnávali aktuální nastavenou cenu a předchozí cenu. Vše fungovalo dobře, dokud se nestalo to, že nová cena byla opět stejná, jako ta předchozí (stagnace). Na stagnaci by nebylo nic až tak špatného. Ovšem jsou zde čerpací stanice, na kterých se paliva aktualizují téměř denně. Člověk pak nemusí zaregistrovat, že před 3 dny byla cena vyšší a jedná se o pokles.

Nově jsme tedy začali porovnávat aktuální nastavenou cenu s předchozí rozdílnou cenou. Změna spočívá v tom, že neporovnáváme pouze s předchozí cenou. Hledáme předchozí cenu, která je v porovnání s tou aktuální rozdílná. Občas musíme zapátrat do větší historie, to je pravda. Nicméně v případě čerpacích stanic, které jsou aktualizovány pravidelně bude ukazatel vývoje cen paliv přesnější. A to byl náš cíl.

Ikonku stagnace budete i nadále vídat. V praxi jsme se setkali s tím, že již dlouhou dobu některá paliva nemění svou cenu. Zejména se jedná o LPG či E85. Stejně tak cena AdBlue zůstává většinou všude stejná. Zároveň se ikonka stagnace zobrazuje u těch paliv, která jsou nově přidaná, případně poprvé aktualizovaná.

5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *