Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ceny paliv začínají klesat

Šetřicestu.cz 0

V posledních dnech si začínáme všímat pozitivního trendu ve vývoji cen paliv. Některé řetězce čerpacích stanic, které působí na území České republiky začínají snižovat ceny za poskytovaná paliva.

Jmenovitě se jedná o Tank ONO s.r.o., kde ceny postupně klesají v nižších desítkách haléřů již pár týdnů a o čerpací stanice obchodního řetězce Globus. U druhého jmenovaného evidujeme pokles i o koruny, vyjma pobočky v Pardubicích, kde ceny stouply v průměru o 10 haléřů až o 1 korunu.

Již několik let se opakuje situace, kdy jako první snižuje ceny jak benzínu, tak nafty právě Tank ONO s.r.o.. Dá se tedy očekávat, že v následujících dnech, až týdnech budou následovat i další řetězce čerpacích stanice. Postupně by se tedy mohlo ulevovat našim peněženkám alespoň co se denního provozu automobilu týče.

AdBlue se to netýká

Aktuální strašák jménem AdBlue ovšem touto pozitivní změnou neprochází a i nadále si drží svoji vysokou cenu. Například u čerpacích stanic Globus si drží cenu 39.90 Kč za litr.

A změna k lepšímu se jen tak neočekává. Výroba AdBlue je nyní hodně omezena, nebo dokonce i dočasně pozastavena kvůli nedostatku zemního plynu a potažmo jeho cenám.

Podělte se o svoje zkušenosti

Podělte se s námi o svoje zkušenosti s cenami paliv ve vašem okolí a pomozte tak ostatním s výběrem správné čerpací stanice.

Stačí buď přidat komentář pod tento článek, nebo rovnou aktualizujte cenu paliva u příslušné čerpací stanice na našem webu Šetřicestu.cz.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *