Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Změna mezi letním a zimním časem

Šetřicestu.cz 0

Změna času mezi letním a zimním režimem je v České republice velmi diskutovaným tématem. Tato změna se v naší zemi provádí dvakrát do roka, a to v posledním víkendu března a v posledním víkendu října.

Změna času probíhá tak, že v noci ze soboty na neděli se hodinky přesunou o jednu hodinu dopředu, respektive zpět. To znamená, že v zimním režimu, který začíná posledním říjnovým víkendem, se hodinky přesunou z 3:00 hodin na 2:00 hodiny. V letním režimu, který začíná posledním březnovým víkendem, se hodinky přesunou z 2:00 hodin na 3:00 hodiny.

Tato změna času vznikla z důvodu úspory energie. V letním režimu, kdy díky posunu hodinek slunce zapadá o hodinu později, by mělo dojít ke snížení spotřeby elektrické energie. To je dáno tím, že lidé díky většímu množství denního světla využívají méně umělého osvětlení. V zimním režimu se tedy hodinky posunou zpět, aby se lidé nemuseli vracet ze zaměstnání ve tmě.

Avšak tato změna času není bez kontroverze. Kritici tvrdí, že výhody úspory energie jsou sporné a že tato změna má negativní dopad na zdraví a celkovou pohodu lidí. Lidé se musí přizpůsobovat novému času, což může způsobit problémy s nespavostí, únavou a stresovými situacemi.

V každém případě je změna času součástí našeho života, kterou musíme přijmout a snažit se s ní vyrovnat co nejlépe.

Jaký je váš názor na změnu času?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *